Technická část – zápichové frézy VHM

Frézovací nástroje - zápichové frézy - MG a MGD - technická část

Zápichové frézy VHM - technická část

Frézování - zápichové nástroje - úvod

Řezné podmínky – doporučené řezné podmínky pro ZÁPICHOVÉ frézy a pro způsoby použití jsou pouze „orientační“ a mohou se různit z několika příčin – způsobem upnutí jak obrobku, tak i samotného nástroje, způsobu chlazení nástroje, technických podmínkách CNC stroje …

Doporučujeme začít na nižší hodnotě z doporučeného rozsahu řezných podmínek pro odpovídající obráběný materiál a průměru zápichové frézy. Pokud bude kvalita povrchu a přesnost odpovídat Vašim požadavkům a nebude docházet k žádným kolizím, můžete postupně tyto řezné podmínky zvyšovat a to pouze do maximální doporučené hodnoty.

Zápichové VHM frézy můžete použít jak pro vnitřní, tak i pro vnější zápichy v hlubokých součástích. Rádiusové zápichové frézy mají plný profil.

Doporučené řezné podmínky - Zápichové frézy VHM

Doporučené řezné podmínky pro ZÁPICHOVÉ frézy typu:   MG – MGD

Zápichové frézy VHM - typ MG a MGD

Zápichové VHM frézy jsou vhodné pro všechny druhy materiálů, jsou s vnitřním chlazením v drážkách (typ MGD – středové chlazení) a lze je použít pro materiály do pevnosti až 50 HRc.

Výhody:

Jakost karbidu: MT8

Jemná mikro jakost substrátu s pokročilým trojitým PVD povlakem (ISO K10-K20).
Extrémně vysoká tepelná odolnost, hladký řezný výkon a opracování obráběného povrchu, pro vysoké a běžné výkony u všech obráběných materiálů.

Ukázka použití - Zápichová VHM fréza

MG - Zápichová rádiusová VHM fréza - příklady použití

Statický banner bottom - frézování závitů 03